Namiot sferyczny – mglobe.iglo

Zastosowanie

Nowoczesny namiot o niepowtarzalnym design’ie i funkcjonalności. Aluminiowa konstrukcja namiotu sferycznego w połączeniu z wytrzymałą membraną mglobe.iglo pozwala na użytkowanie o każdej porze roku bez względu na panujące warunki pogodowe. Membrana zewnętrzna wyposażona jest w otwory wentylacyjne, zlokalizowane w szczycie konstrukcji oraz otwór dla klimatyzatora lub nagrzewnicy (Air Condition / Heating). Na indywidualne zamówienie membrana może być wyposażona w okrągłe nieotwierane naświetla, dzięki którym zwiększony jest dostęp światła dziennego do namiotu.

Namioty sferyczne odmieniają, za każdym razem przestrzeń w której powstają, budząc swą niecodzienną formą zainteresowanie gości, klientów czy zwiedzających, znajdują zastosowanie podczas organizacji eventów jako przestrzeń eventowa, idealnie sprawdzają się jako namiot restauracyjny w hotelowym ogrodzie lub jako ekskluzywna strefa promocji produktu lub usługi – stoisko wystawowe.

Membrana 

Membrana wykonana z trwałego materiału PVC o gramaturze 650 g/m2 lub wyższej, tkanina powlekana jednostronnie lub dwustronnie, klasyfikowana jako trudnopalna na podstawie DIN 4102 B1 oraz EN 13501 – 1 (klasyfikacja ogniowa wyrobów budowlanych i elementów budynków) B – s1, d0 lub B – s2, d0. Membrana posiada wysoką odporność na zmiany temperatur, wilgotność i promieniowanie UV. Zakres temperatur od – 20 stopni Celsiusa do +70 stopni Celsiusa.

Dostępna kolorystyka: standardowy kolor – biały, na indywidualne zamówienie dostępne następujące kolory: niebieski (RAL 5015), pomarańczowy (RAL 2004), czarny (RAL 9005), zielony (RAL 6001), granatowy (RAL 5013), srebrny (RAL 7035).

Membrana Transparentna

Wysokiej jakości folia PVC klasyfikowana jako trudnopalna według metody testowej zgodnej z BS 5438:1989. Folia o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporna na działanie UV. Idealna do stosowania w warunkach zewnętrznych od – 20 stopni Celsiusa do + 70 stopni Celsiusa. Folia posiada atest higieniczny i charakteryzuje się wysoką przejrzystością.

mglobeiglocomponent

System Drzwi

Namiot Sferyczny mglobe.iglo wyposażony jest w jedno wejście okrągłe, które można zamknąć za pomocą dołączonego do zestawu systemu drzwi. Drzwi wykonane z folii PVC, która charakteryzuje się wysoką przejrzystością. Mocowanie drzwi do obręczy wejścia, odbywa się za pomocą wytrzymałych pasków.

Na specjalne życzenie możemy wykonać modyfikację polegającą na zastosowaniu większej ilość otworów wejściowych do namiotu sferycznego. Rozwiązanie to szczególnie znajduje uznanie w większych konstrukcjach, gdzie poza wejściem centralnym z przodu namiotu dla Klientów/Gości, znajdują się dodatkowe wejścia dla obsługi eventu.

Waga – Mała Waga – Duży Efekt!

Membranę zewnętrzną zaprojektowaliśmy tak aby zapewnić użytkownikowi naszych systemów łatwość i lekkość montowania poszczególnych elementów. Membrana mglobe.iglo składa się z dwóch części – części białej i transparentnej. Biała część membrany została wyposażona w specjalne otwory do mocowania liny naciągowej, przez co „nasunięcie” poszycia na namiot nie stwarza żadnych problemów.

Transparentna część łączona jest z białą membraną bardzo wytrzymałym i odpornym na działania atmosferyczne rzepem.

Do każdego namiotu sferycznego załączamy szczegółową instrukcję obsługi oraz zasady bezpiecznego użytkowania.

 

Konstrukcja – Obiekt Inżynierii

Elementy konstrukcyjne namiotów sferycznych wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Stosowane aluminium do produkcji składowych konstrukcji, charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną. Konstrukcja jest odorana na działania warunków atmosferycznych – nie koroduje.

Dlaczego Aluminium?

Na etapie opracowywania koncepcji produktu, wybierając różnego rodzaju dostępne stopy metali, zadecydowalsmy, iż oferowany produkt musi spełniać cztery najważniejsze dla Nas założenia:

  • po pierwsze – konstrukcja musi być stabilna i wytrzymała mechanicznie,

  • po drugie – elementy konstrukcyjne muszą być lekkie, aby nie było konieczności używania specjalistycznego sprzętu do montażu,

  • po trzecie – możliwości logistyczne naszego odbiorcy, łatwość transportu,

  • po czwarte – design.

Biorąc pod uwagę powyższe, można twierdzić, iż tworzymy coś wyjątkowego!